Vrt je kmetijska površina .
Velikokrat je postavljena v bližino bivalnega objekta, izjemoma, ko te možnosti ni, je vrt bolj oddaljen. V starih urbanih naseljih je oddaljenost bila posledica strnjenega naselja, v novejših pa predvsem posledica betonske zasnove okolice. V Sloveniji je sicer vrt največkrat postavljen v bližino doma, saj je tako uporaba najbolj praktična. Sveži pridelek gre tako, kot pravimo, direktno v lonec.
S tem pa smo zadostili številnim zahtevam, nagradili smo se za trud, ki ga je pridelava od nas zahtevala. Sveža hrana je danes redkost na prodajnih policah, zato si ljudje na vsak način prizadevajo priti do nje. Najboljši način je lasten vrt. Zanj potrebujemo predvsem primerno površino, vse ostalo postopoma urejamo in dodajamo. Preden si ga omislimo je potrebno vedeti, da vrt veliko zahteva. To površina, kot je recimo trata, ki jo pokosiš takrat ko se ti zljubi, ampak zahteva veliko več. Kdor občutka o zahtevnosti nima, lahko priskoči na pomoč sorodnikom, prijateljem in znancem, ki v času dopusta potrebujejo osebo za zalivanje vrta v času njihove odsotnosti. Videli bomo, da zgolj zalivanje, ki je zelo osnovno opravilo, časovno potratno. Poleg tega ne moremo zalivati kakor se nam zljubi, ampak je potrebno vedeti kdaj je zalivanje najbolj koristno, z drogo besedo, svoj urnik moramo prilagoditi zalivanju. Če seveda želimo, da bo vrt prinašal najboljši izkoristek. Zalivanje pa je zgolj del vseh opravil, od sajenja do pobiranja pridelka je še veliko drugega. Začetniki se lahko najbolje naučijo osnov pri sorodnikih, prijateljih in znancih, ki jim bodo nudili praktične nasvete. Osnove lahko dobijo preko informacij na klasičen ali sodoben način.
Prenesti jih v prakso pa večinoma potrebuje dodatne informacije, velikokrat tudi praktičen prikaz, predvsem pa veliko potrpljenja. Rastline so včasih zahtevne in ne rastejo vedo tako, kot nam govorijo knjige ali splet .
Vrt je površina, ki veliko zahteva in daje.
http://www.merkur.si/vrt-in-okolica
Ni komentarjev:
Objavite komentar