Telefonija bo omogočala, da bojo zanimivi trendi komunikacije dostopni širšim množicam.
Danes je telefonija bolj kompleksna in zahtevna kot je bila še do praktično včeraj.
Sodobna telefonija postaja vedno bolj podobna računalniku. Kar pomeni, da bomo v komunikaciji lahko uporabljali množico zelo različnih informacij. Zelo različne informacije bo telefonija nudila v raznih oblikah in na razne načine. Telefonija bo imela v prihodnosti tudi nekatere želje po bolj klasičnih načinih komunikacije, ki je bila značilna za starejše generacije komunikacij.
Starejši načini komunikacije so bile omejene na pogovor in prenos tekstovnih sporočil. V večini primerov se še danes telefonija uporablja predvsem na ta način. Ob tem se poraja vprašanje, čemu služi sodobna telefonija. Pametni telefoni so lahko predvsem toliko uporabni in pametni, kolikor je lastnik ali uporabnik pameten oziroma je sposoben izkoristiti potencial. V večini primerov je pameten telefon zgolj okras, ki sporoča, da lastnik ali uporabnik ima telefon najbolj sodobne generacije. Hkrati pa se v praksi velikokrat izkaže, da uporabnik tako napredni tehnologiji preprosto ni dorasel. S tem problemom se je telefonija srečevala že v strešjih generacijah, kjer veliko funkcij ni bilo izkoriščenih. Danes se število in obseg neizkoriščenih funkcij zgolj povečuje.
Število in obseg neizkoriščenih funkcij se v veliko primerih sklada s številom novih funkcij, ki zaznamujejo nove generacije telefonije. Pri nakupu telefonije je dobrodošlo biti pozoren na te lastnosti in značilnosti. Investicija je s slabo izkoriščenostjo neupravičena in nesmiselna. Zato velja pravilo, da se kupuje telefonija, kateri smo dorasli in jo lahko uporabljamo v večini svojih sposobnosti in zmožnosti. Z nakupom pametnega telefona lahko zelo nespameten izpade uporabnik ali lastnik, ki bo na njem uporabljal predvsem zelo osnovne funkcije. Ki so sicer značilne za najbolj osnovne in cenovno dostopne telefone. Okolici s tem sporoča, da so njegove sposobnosti zelo osnovne.
Telefonija se danes velikokrat razvija hitreje od človekovih sposobnosti prilagajanja.
Ni komentarjev:
Objavite komentar